Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław”

Zapraszamy do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

„PROFILAKTYKA CUKRZYCY W SUBREGIONIE WROCŁAWSKIM I M. WROCŁAW”

W jego ramach mieszkańcy będą mogli skorzystać z:

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Wrocław i subregionu wrocławskiego, którzy mają powyżej 35-64 lata i nie posiadają w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej cukrzycy typu 2.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w programie odbywa się za pośrednictwem Ankiety rekrutacyjnej do pobrania na stronie: http://wygramzcukrzyca.pl/jak-dolaczyc-do-projektu/

Kontakt i informacje o projekcie: www.wygramzcukrzyca.pl

Na ewentualne pytania czekamy pod adresem mailowym:

Powstanie projektu stanowi odpowiedź na istotny problem zdrowotny występujący na terenie województwa dolnośląskiego – cukrzycę. Biorąc pod uwagę podział administracyjny Polski, województwo dolnośląskie to jeden z obszarów o najwyższej zapadalności na tę chorobę. Cukrzyca jest rozpoznawana zbyt późno, a dostęp pacjentów do specjalistów – dietetyków i diabetologów bardzo mocno ograniczony. Jest to o tyle niepokojące w obecnej sytuacji, że zachorowanie na COVID-19 w przypadku diabetyka to zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, subregionu wrocławskiego (powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski) i miasta Wrocław, który jest w wieku powyżej 35-64 lat i nie posiada w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej cukrzycy typu 2 może zgłosić się do projektu wypełniając ww. ankietę rekrutacyjną.

Po zakwalifikowaniu do projektu, uczestnicy będą mogli skorzystać z działań edukacyjnych, czyli wziąć udział w spotkaniach dotyczących cukrzycy, jej profilaktyki, a także zasad zdrowego odżywiania się i zapobiegania rozwojowi choroby, działań diagnostycznych, czyli spotkaniach z lekarzem i badaniach w kierunku cukrzycy, wreszcie spotkaniach konsultacyjnych z dietetykiem i diabetologiem.

Projekt „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław” został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a więc udział w nim jest bezpłatny.

Brak opisu obrazka

Wersja XML